Хто такий Back-end Developer і як ним стати? Гайд професією

Вакансія Back-end Java Розробник Хто такий Back-End Розробник та яка його роль;● Що входить в обов’язки Back-End розробника;● Які навички повинен мати Back-End розробник. Список обов’язків Backend Developer може відрізнятися залежно від проєкту. Але такі розробники точно не мають справи з UX/UI-дизайном, версткою або іншими штуками, пов’язаними з користувацьким інтерфейсом. Frontend – це те, що браузер здатний виводити на екран, запускати або читати (видимий інтерфейс для користувача). Анімація, кнопки, текст, спливаючі вікна та інші елементи, з якими ми взаємодіємо, реалізовані за допомогою фронтенду.

Чим займається Backend-розробник

Вони взаємопов’язані та не могли б повноцінно існувати один без одного. Frontend Developer створює інтерфейс, з яким ми взаємодіємо, а Backend Developer – відповідає за розробку функціональної частини продукту, програмну логіку, архітектуру, налаштування бази даних тощо. А є ще й Fullstack… Сьогодні розберемося у всіх цих назвах. Кожен Backend-розробник може вибирати свій індивідуальний кар’єрний шлях, ґрунтуючись на своїх цілях і амбіціях. Дехто може обрати спеціалізацію в певних напрямках, наприклад, у хмарних технологіях, масштабуванні або безпеці даних, у той час як інші можуть прагнути до позицій технічного директора або навіть підприємця. Backend програмування є актуальним не тільки для вебрішень або мобільних додатків, але і для промисловості.

Що входить в Back-end розробку

Мови програмування та технології

Однак, є приклади успішних розробників без формальної освіти. Це професійне оточення із сучасною інфраструктурою та комфортними умовами для роботи. Гнучкий графік дає змогу обирати зручний час для роботи, а також підвищує продуктивність. Взагалі, бек-енд розробники мають вміти якісно кодувати, керувати серверним середовищем та усувати несправності в процесі розробки. Бекенд дає чудові можливості для професійного зростання і розвитку.

Про те, чим займається Back-end Developer

Це залежить від навичок та досвіду, а також від вимог проекту. Основне завдання бекенд-розробників – це створення високопродуктивних та надійних серверних додатків, які можуть обробляти великі обсяги даних та забезпечувати високий рівень доступності для клієнтів. Пропонувати рішення, обстоювати його, а потім дивитись, як воно втілюється в реальність — теж круто. І що важливіший і більший ваш внесок у роботу, то вища ціна помилки. Бекенд розробка – це каркас будь-якого інтернет-ресурсу, основа, яка залишається невидимою за лаштунками користувацького інтерфейсу, але визначає його життєздатність.

Що входить в Back-end розробку

Що таке Backend Developer? Навички, необхідні для веб-розробки

Ну а потім знову «спрацьовує» frontend, що ви й побачите на екрані монітора, планшета чи смартфона. Back-end розробка відноситься до розробки на стороні сервера. Він зосереджений на базах даних, сценаріях, веб-сайті archiтектура. Він містить закулісні дії, які відбуваються під час виконання будь-яких дій на веб-сайті. Це може бути вхід в обліковий запис або здійснення покупки в інтернет-магазині.

Тому якісно продумане техзавдання – це 30, а то й 50% успіху будь-якого програмного забезпечення. Давайте порівняємо розробку ПЗ з будівництвом моста або будівлі. Не можна побудувати міст або будівлю без проектування, на етапі якого буде продумано все до дрібниць.

Навички, необхідні для того, щоб стати бекенд-розробником

Ілюстрований посібник для програмістів і перехожих», автор — Адітья Бхаргава. Можливо, дещо попсова книга, але це не робить її анітрохи гіршою. Структури даних та алгоритми вам таки потрібні, і якщо ви втомилися від професорів, які бояться пояснити щось просто, ніби це нівелює їхню статусність, ця книжка точно для вас. Якщо прокачувати хард скіли й розширювати свою експертність в різних областях, можна вирости до Software Architect.

Що входить в Back-end розробку

Для бекенд-розробника важливо володіти мовами програмування, такими як Java, Python, Node.js або PHP. Кожна з них має свій контекст застосування та особливості. Backend-розробник і frontend-розробник співпрацюють, щоб розробити функціональний веб-додаток. Backend-розробник створює API, що вказує доступні засоби та шляхи спілкування із сервером.

Усі хочуть писати код і ніхто не хоче возитися з проблемами, особливо якщо й код чужий, а ще якщо старий стек технологій. Виходить, що у Frontend Developer і Backend-розробника дуже різні завдання. Вибір стека технологій, що підходить для конкретного типу проєкту.

У GoIT є курс, який допоможе тобі стати Frontend-розробником з нуля за 6 місяців. У нас ти отримаєш усі потрібні знання і практику, а також створиш 4 проєкти для портфоліо. Backend розробник займається написанням і підтримкою серверної частини веб-додатків. Це охоплює управління базами даних, реалізацію логіки застосунку та забезпечення зв’язку між користувацьким інтерфейсом і сервером. Кар’єрний шлях backend-розробника може бути індивідуальним і залежить від особистих цілей і устремлінь кожного розробника.

Якщо ні, записуйся на безплатні марафони від GoIT, щоб вибрати оптимальну IT-спеціальність. Як БЕКЕНД-РОЗРОБНИК, ви, ймовірно, зароблятимете 120,798 XNUMX доларів на рік. Якщо хочеться бути універсальним фахівцем, то варто розглянути Fullstack.

На допомогу програмістам приходить безліч мов програмування, кожна з яких має свої особливості, а також плюси та мінуси. Та й можливості у різних мов можуть відрізнятися, тому не завжди ви вибираєте мову для свого проекту, іноді мова вибирає вас та ваш проект. Front-end розробка є невід’ємною частиною процесу створення веб-додатка. Ця галузь веб-розробки зосереджується на створенні та вдосконаленні візуальної та інтерактивної частини додатка, яку користувач бачить на своєму екрані під час використання. Front-end розробник відповідає за те, як додаток виглядає, як користувачі з ним взаємодіють та як він реагує на їхні дії.

Якщо коротко, цей ІТ-спеціаліст відповідає за реалізацію серверної частини сайту. І якщо front-end розробка – це, образно кажучи, сцена, то back-end – це закулісся. Приміром, якщо ви заповнюєте авторизацію на сайті, то після натиснення кнопки авторизації frontend закінчується і починається backend. Все просто – ваш запит про авторизацію надсилається на сервер, де обробляється отримана від вас інформація і реєструється новий користувач.

  • Як правило, ми хочемо на свій сайт інтегрувати google-карти, щоб клієнт швидко знайшов нашу офлайн-точку.
  • Back-end розробник – це людина, яка займається створенням та підтримкою технологій, які є прихованими від очей користувача, тобто знаходяться поза його браузером і комп’ютером, на «бек енді».
  • Це перспективна професія, яка відкриває добрі можливості кар’єрного зростання у міжнародних компаніях.
  • Ти зможеш стати Fullstack-розробником за 10 місяців на курсі від GoIT.
  • Технології та вимоги постійно змінюються, тому для успішної кар’єри в цій сфері необхідно постійно оновлювати та покращувати свої навички.
  • Ті, хто розробляв програмне забезпечення для свого бізнесу раніше, вже розуміє чим відрізняється back-end від front-end розробки.
  • Його завдання включають у себе роботу з базами даних, обробку запитів від користувацького інтерфейсу або frontend, а також забезпечення безпеки, продуктивності та стабільності програмних систем.

Навіть у такій технічній галузі, як бекенд розробка, соціальні медіа є потужним вектором для обміну знаннями та ідейними впливами. Вони відіграють ключову роль у формуванні професійних шляхів та відкриття нових можливостей для інновацій та співпраці. Саме він відповідає за серверну сторону сайту, інтеграцію із зовнішніми сервісами, зберігання даних та інші важливі частини софту. Справжній супергерой, про якого ми нічого не знаємо, бо бачимо лише фронтенд. Головне завдання кожного бекенд-розробника – це саме створення цієї невидимої, але такої важливої частини програмного забезпечення.

Бази даних використовуються для зберігання, організації та управління даними, що використовуються в додатку. CSS використовується для оформлення та вигляду веб-додатка. Завдяки CSS, розробник може задавати різноманітні стилі, які визначають кольори, шрифти, розміри, відступи, рамки та інші аспекти відображення елементів. На цьому етапі ми продумуємо архітектуру бази даних, сутності, зв’язки сутностей між собою. Мета цього етапу – якісна взаємодія всіх компонентів нового програмного забезпечення між собою. Fullstack Developer мусить вміти взаємодіяти з іншими членами команди, як-от дизайнери та тестувальники, щоб створити успішний проєкт.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/